BOYD (Bodrum profesyonel Otel Yöneticileri Derneği) BODER (Bodrum Otelciler Derneği) katkılarıyla Diamond of Bodrum hotelde gerçekleştirilen Sosyal Medya Konuşmaları BOYD başkanı Serdar Karcılıoğlu’nun konuşmasıyla başladı.

Karcılıoğlu konuşmasında, BODER’in destekleriyle turizm sektörünün olmazsa olmazı olan sosyal medya kullanımının yoğun ve doğru bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla bu etkinliği düzenlemiş bulunmaktayız dedi. Yaşamımızın her alanına girmiş bulunan sosyal medyayı en iyi şekilde nasıl kullanmalıyızı öğreneceğimiz bu etkinlikte “sosyal medyayı iyi kullanamayan otelini kapatsın” diyen Karcılıoğlu, bu yaşadığımızda kriz ortamında rekabetin ve pazarlamanın ne kadar önemli olduğu görmekteyiz, artık otellerimizi bizler pazarlamak durumundayız ve bunu da en doğru ve en iyi şekilde yapmak durumundayız dedi.

Karcılıoğlu, desteklerinden dolayı BODER’e ve etkinlikte çözüm ortakları olan Toprak Ajans’a çok teşekkür ettiklerini ifade etti.

BODER (Bodrum Otelciler Derneği)  başkan yardımcısı Hasan Güven, yaptığı konuşmada, bizleri de program ortağı olarak bu etkinliğe kattıklarından dolayı, BOYD’a çok teşekkür ederiz. Hepinizin bildiği üzere elimizde olmayan nedenlerden dolayı turizmimiz yok denilecek noktaya geldi. Bundan dolayı otellerimizi artık bizler pazarlamaya çalışıyoruz bunun için sosyal medya gerçek anlamda önem taşımakta dedi.

Bodrum’da bir çok otelcini katıldığı etkinlik konuşmacılarla devam etti.

Sosyal Medya Konuşmalarının önemli konuklarından Tripadvisor Türkiye Müdürlerinden ve halen Paxadvisor e-magazin yönetmeni Yaz Yazıcıoğlu katılımcılar tarafından çok ilgi gördü. Yazıcuoğlu’nun konuyla ilgili sunumları aşağıda yer almaktadır. 


Turizmde Kriz Yönetimi &  Çözümler


Sektör Profesyonelleri Danışmanı


Restaurant Advisor – TripAdvisor Management Center


Turkey’s Growth In Content Views