Bodrum Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin geleneksel hale getirdiği Bodrum turizmciler buluşması etkinliğinin dördüncüsü Marina Yacht Club’da gerçekleşti.

Marina Yacht Club’da gerçekleşen etkinliğe çok sayıda otelci ve turizmci katıldı. BOYD başkanı Serdar Karcılıoğlu ‘Turizmin sorunlarını konuşmak, tartışmak ve çıkış yolu aramak amacıyla daha sık bir araya gelebilmek ve bu vesileyle de sektörde ayrılmaz parçamız olan tedarikçilerimizin tanıtımını yapmak için, gelenek haline getirdiğimiz 15’te bir etkinliklerimizin bugün dördüncüsünü gerçekleştirdik. Belirttiğimiz gibi etkinliklerimizin her biri sektörün içinde tedarikçimiz olan firmalardan birinin sponsorluğunda gerçekleşiyor ve bugünkü sponsorumuz da kardeş ülkemiz sevgili Azerbaycan’ımızın ünlü üzüm bağlarından şarap üretimi yapan Savalan şarapları oldu. Kendilerine cömert menüleri ve sunumları için özellikle teşekkür ediyorum’ diyen Karcılıoğlu konuşmasını bitirerek sözü Savalan Şarapları Türkiye Temsilcisi sayın Yücel Karauz’a bıraktı.

Konuşmasında BOYD başkanı Serdar Karcılıoğlu başta olmak üzere BOYD yönetim kuruluna ve katılımcılara teşekkür eden Karauz, konuşmasında Türkiye Azerbaycan ilişkilerinin samimiyetine vurgu yaparak, Haydar Aliyev’in ‘biz bir millet,iki devletiz’ sözünü hatırlattı. Turizmcilerle bir araya gelmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Konuşmaların ardından Azerbeycan’ın  kabala bölgesinde yetişen ve Dünya’da çok sayıda ödül almış savalan şaraplarının sunumu, şarap uzmanı Dr. Mustafa Tolay’ın tanıtımıyla yapıldı.

BOYD başkanı Serdar Karcılıoğlu ve Savalan Şarapları Türkiye Temsilcisi Yücel Karauz, etkinliğe kapılarını açan Marina Yacth Club’ın işletmecisi Mehmet Özdemir’e de ayrıca teşekkürlerini dile getirdiler.